Genel

Baba bu bal çok acı…

Okul başlayınca her ay hastalık var demişlerdi doğruymuş diye yazmıştım bir kaç ay önce, ama inanmamıştım ya da inanmak istememiştim diyelim. Ama doğruymuş. Yine bir nezle, burun tıkanıklığı ve akıntı ile gelen öksürük halimiz başladı iki gündür.

Burnumuzu sümkürmeye yeni yeni başladık daha.

Burnumu sümkürmem baba…

Hayır su sıktırmam burnuma anne…

adımız gibi nazlıyız, hele ki hastalıkta…

Neyseki acı bal yiyoruz, çok öksürünce bana acı baldan verin diyor gece uyanınca. Acı bal dediğimiz özellikle gece öksürüğümüze iyi gelen bal taze zencefil + karabiber karışımı. Balın içine zencefil rendeliyor ve tohum karabiber çekiyorum. 1 gece bekletiyorum, al sana öksürük şurubu.

Ama adı acı bal…Hakikaten acı o ayrı

Zencefilli bal
Zencefilli bal

 

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

One Comment

 • DuyguA

  aahh cidden neymiş bu okula başlama durumu…
  çok mu fanusta yetiştirmişiz acaba?
  6 haftanın 4 haftasını hasta geçirdik.
  Şimdiye kadar antibiyotik ne bilmezken, iki farlı cinsini kullandık bile… buzdolabında hernevi şurup mevcut artık….
  şu günlerde de beta çıktı karşımıza…

  sizin kuzucuk acı balı kendi isteğiyle kabul ediyorsa süper zira benim kuzum “anne bu bal yerine çilekliden (calpol) içseeem” diye pazarlık yapıyor benimle.

  sağlıcakla kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.