Basında Biz,  Genel

Babalar emzirmek dışında annelerin yaptığı her şeyi yapabilir.

Perşembe günü Prima Premium Care’in Konuğu Olarak Türkiye’ye gelen ve yine Prima’nın organize ettiği “Bebeğinizi İlk Yılında Sizi Neler Bekler” kitabının yazarı dünyaca ünlü bebek gelişimi uzmanı Heidi Murkoff ile bir buluşma gerçekleştirdik. Çok sıcak ve samimi bir ortamda ettiğimiz sohbette bir noktada aynı yerde buluştuğumuzu gördük. Benim yıllardır burada söylediğimi o da Amerika’da söylüyor aslında “Babalar emzirmek dışında annelerin yaptığı her şeyi yapabilir.”

Heidi baba figürünün bebeklerin ve çocukların yaşamında çok önemli bir rolü olduğunu söylüyor ve ekliyor “Her ne kadar hamile kaldıktan sonra ağır işi anneler üstlenip 9 ay boyunca bebekleri karınlarında taşısalar da babanın gebe kalmaktaki rolü anneninki kadar önemli! Bu nedenle anne kadar baba da sağlığına, yaşam stiline, kilosuna, hatta yediklerine dikkat etmeli. Bebek doğduktan sonra babaların bebek bakımındaki rolü tartışılamaz. Babalar emzirmek dışında annelerin yaptığı her şeyi yapabilir ve bu sürece eşit şekilde dahil olabilirler. Bebeklerinizle oynayın, onları kucaklayın, onlara şarkı söyleyin, bezini değiştirin, gece ağladığında yanında olun. Bebekler annelerine olduğu kadar babalarına da ihtiyaç duyarlar.”

Hep söylüyorum annelik bebeğin doğumu ile beraber işgüdüsel olarak kazanılan birşey ama babalık öyle değil sonradan öğreniliyor. Bu işi ne kadar iyi öğrenirseniz o kadar iyi baba oluyorsunuz.

Keyifli ve sıcak sohbeti için Heidi Murkoff‘a bize buluşma imkanını veren Prima’ya teşekkürler.

prima
prima

bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler
bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.