Genel,  Ürün İnceleme

Babanın yardımcısı Dyson DC37 Animal Turbine

Bu güne kadar etmedim ama bundan sonra beddua etmek istediğime Allah seni taşındırsın diyeceğim. Hem de iş yeri ve ofisini aynı anda taşırsın inşallah diyerek ölümcül darbeyi vuracağım. Sadece eve yüzden fazla koli indi. Bunların açılması yerleştirilmesi  ve temizlik için iş bölümü yaptık tabi. Bu süreçte süpürme işi bana düştü ve yardıma DC37 Animal Turbine yetişti.

Dyson’ın çıkan en son modeli olan DC37’nin içinde sanki bir uçak motoru var. Aslında çok basit ve akıllıca bir noktadan harekete başlamış James Dyson. Gökyüzünde oluşan bildiğiniz hortumu alıp süpürgenin içine yerleştirmiş, hem de birden fazlasını. Teknik olarak buradan öğrenebilirsiniz  detayları. Güç, performans, emiş gücü vs dışında kullanımı çok kolay bir makine. Aparatlar çok çabuk çıkarılıp takılabiliyor, borusu asla dolanmıyor, oraya buraya çarpa çarpa sürüklüyorsunuz bir şey olmuyor. Eline ilk defa süpürge almış birisi bile tüm evi kolayca süpürebilir. Bir de renginin hastasıyım.

Şimdi duyuyorum arkadan gelen sesleri “Oğlum sus Allah aşkına bizim hanım alıp getirecek bu Dyson’mıdır nedir neyse, yıkacak süpürme işini başımıza”….Anlatıyorum ki yalnız kalmayayım diyeJ

Beni Dyson’la tanıştıran Dila, Teni ve Gökçe’ye eşim İrem teşekkür ederJ

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

7 Comments

 • çiler

  süpürge çok önemli.bende bugunler yeni bir süpürge arayışındayım ancak dyson aklımın ucundan bile geçmemişti.Rowenta,Phılıps gibi bildiğimiz markalardan birini düşünürken Dyson çıktı.Bunu size önerenlerin ve sizin tercih etme sebebiniz nedir?

  • baba

   Çiler hanım teknik çok detay vermek istemedim sıkmamak için yazıda ama bir baba olarak ilgilendiğim kısım teknik kısmı aslında:) Öncelikle torbasız bir süpürge tercih sebebim idi. Her ne olursa olsun torbalı sistemlerde makinadan dışarı çıkan havada muhakkak toz zerrecikleri kalıyor. Hani ne yaparsan yap su yolunu bulur derler ya, toz da öyle bir şey benim anladığım, her filtreden geçiyor. Birde o torba doldukça süpürgenin emişi azalıyor, torbayı değiştirirken ortalık batıyor vs. vs. Dyson’daki benim tabirimle minik hortum sistemi tozu önce içine alıp çeviriyor ve ortasından hazneye düşürüyor. Birde bebek için hijyen çok önemli seçim kriteri idi. Dyson’da aldığı hava ile verdiği hava arasında kat kat fark var çünkü tüm filtrelizasyondan sonra en son hava hastane yoğun bakımlarında da kullanılan HEPA filtreden geçiyor. Ve bu filtrenin ömrü ömür boyu. Pazarlamacı olsa böyle anlatırdı süpürgeyi herhalde:))) Fiyatı bahsettiğiniz ürünlere göre pahalı, ama hijyen ve performans benim için önemli diyor iseniz tercih edebilirsiniz.

   sevgiler
   cesur d.

 • Selin Demirci

  Cesur bey masrafa sokuyorsunuz bizi valla:) şaka bir yana sizi okuduktan sonra kalktım benim süpürgemi çalıştırdım, arka hava çıkış kısmına da ıslak peçete koydum 2 dakka sonra üzerinde toz vardı çok sinirlendim. 700 tl verdim ben ona yahu

 • Dilara

  Çiler hanım bende iki senedir bir dyson kullanıcısıyım ve çok memnunum, çocuğum olduktan sonra aldım, keşke daha önce alsaydım demiştim.

 • Hamit

  Abicim ne yaptın sen ya, bizim hanım hem dyson istiyor hemde alınca sen süpüreceksin diyor. Hem masraf hem iş çıkardın başıma valla:)

 • Yasemin

  Merhaba 6 yıldır dc08 kullanıyorum cok memnunum yalnız tutma sapı kırıldı 🙁
  Yedek parçalarını buldum ama eşim dc37 alalım diyor kararsızım:)))
  Herkese öneriyorum……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.