barcelona da gezilecek 10 yer
çocukla seyahat,  Genel,  Konuk Yazarlar,  seyahat

Barselona’da Gezilecek 10 Yer

İspanya ülkesinin ikinci büyük şehri olan Barselona Fransa sınırının yaklaşık 150 km güneyinde 1.609 milyon nüfusludur. Katalonya Özerk Topluluğu’nun merkezidir. Katalan kültürünün özelliklerini taşır. Renkli sokakları, Mimar Gaudi izleri taşıyan yapıları, harika damak tadına hitap eden özel mutfağı olan bir şehirdir. Bu özellikleri sayesinde Avrupa’nın en çok turistik şehirleri arasındadır. Müzeleriyle, doğal güzellikleriyle ve deniz tatili amacıyla tercih edilmektedir. Deniz kenarında uzanan şehirde gezilip görülmesi gereken birçok önemli yer bulunmaktadır. Ayrıca futbol takımı ile adından söz ettirmektedir. Barselona’da Gezilecek 10 Yer

barselona da gezilecek 10 yer
barselona da gezilecek 10 yer

Barselona ’da gezilmesi gereken en önemli tarihi yerler nelerdir?

Yaz tatilinden ziyade şehir gezisi için gelen ziyaretçiler tarihi yapıları ziyaret ederek gezilerini tamamlıyorlar. Tarihi turizmi denildiğinde ilk akla gelen yapıların başında şehrin en ünlü ve önemli simge yapısı olan Sagrada Familia Bazilikası yer alıyor. Ünlü Katalan Mimar olan Antoni Gaudi tarafından çizilen eserde içi ve dış özelliklerini incelemenizde fayda bulunuyor. Park Güell ise bir diğer önemli gezi noktasıdır. Çok renkli olan parkta sanki çizgi film içinde yaşadığınızı zannediyorsunuz. Ayrıca şehrin tüm gürültüsünden uzakta kafa dinlemek için bire bir mekan olarak biliniyor. La Rambla Caddesi en yoğun ve turistik caddelerden biridir. Alışveriş yapmak ve cadde gösterilerini izlemek isteyenler için ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Case Mila yine ünlü ressam Guadi’nin imzasını taşıyan önemli bir yapıdır. La Pedrera olarak da bilinen yapı sanata çok meraklı olan politikacı Pere Mila için yapılmıştır. Barselona Katadreli, Kataln Sanat Müzesi ve Santa Maria Bazilikası diğer en önemli yapılar olup görülmeden gidilmemesi gereken yerlerdir.

Barselona’da tatil turizmi açısından gidilecek yerler nerelerdir?

           Barselona şehrinin deniz kenarında yer alan sakin semti olan Barceloneta denize girilebilecek en yakın ve turistik yerlerdendir. Küçük cafe ve restoranlarıyla dinlenilesi bir yerdir. Tibidabo Collserola bölgesinde bulunan 512 metre yükseklikteki tepedir. Manzarası harika olan tepede Torre de Collserola adında telekomünikasyon kulesi ve Torre Expiatori del Sagrat Cor kilisesi yer alıyor. Poble Espanyol ise ülkede mimari zenginliğin yansıtılması adına replika eserlerin yer aldığı sokaklardan oluşan bir açık hava müzesidir. Port Vell limanı ise denizcilik müzesi, akvaryum ve sinemalarıyla birçok turistik mekanı içinde barındırıyor. Mercat de La Boqueria ise dünyaca ünlü kapalı pazarı olup tropika meyveler, çikolatalar ve hediyelik eşya dükkanlarıyla meşhurdur. Barcelona futbol kulübünün stadyumu olan Nou Camp Stadyumunu gezmek ve takımın müzesini ziyaret etmek de mümkün olmaktadır.