Bebeğime Mektup - 2,  Genel

Bebeğime Mektup Yarışması – 2 Finalistleri

Yarışmamızın ilk etepı tamamlandı. Mektuplar jüride. Halk oylaması için ise Facebook sayfamızda. İşte adaylar;

1-Seher Esmer

Canim kızım Nisanur’um 11 mart 2009 saat 02:08 tarihinden bu yana benimlesin anneliğimin ilk gülü ilk gülüşü ilk sevgisi bu kadar hayatimin değişeceğine inanmazdım sen dünyama girdin her şey değişti iyi ki varsın gülüm iyi ki dünyama girdin Nisanur’um hayatimin anlamı iyi ki doğdun…

———————————————–

2-İbrahim Şaşma

Neler hissetmedim ki. Yüreğimin çarptığını hissettim. Dünya yüzünde hiç tatmadığım ve tanımadığım bir sıcaklığın tenimle buluştuğunu hissettim. Güneşten daha sıcaktı bu. Daha çok ışıtıyordu içimi. İnsan olduğumu hissettim o gün. Yaşadığımı ve nefes aldığımı…Kucağıma aldığım şey yüreğimin ta kendisi idi. İnsan kendi yüreğini kendi avuçlarının arasına nasıl alırsa öyle bir şeymiş bu. Bebeğimi ilk bağrıma bastığım an göklere yükseldiğimi hissetim. Bulutlara eş saydım kendimi. Ve yundum adeta derdimden kederimden. Unutuvermiştim gündelik sıkıntıların omzumda olduğunu. Gördüğüm tek şey sevgiydi. Duyduğum tek şey sevgi. Göz göze geldik. Kara bir göz böyle güzel mi bakarmış. Böyle mi sevdalanırmış insan insana. Dokunmaya kıyamıyorum yüzüne. Kendimden sakınıyorum seni. Kucağıma aldığım an, dünyanın en kutlu kadını eylemiştin beni.

 

Seni kucağıma aldığımda ağlamak istedim biliyor musun? Daha evvel neden gelmedin. Neden beni kutlu duygudan uzak koydun diyerek. Ağladım da bir tanem. Ağladım. Hoş geldin diyerek ağladım. Sevdama ağladım. Sevincime ağladım. Evimde artık karanlık olmayacak diyerek ağladım. Penceremin pervazına konan kuşa sebep sen olacaktın. Işığım yanıyorsa dumanım tütüyorsa bunun sebebi sen olacaktın. Seni kucağıma aldığımda üşüdüm biliyor musun? Sensizlikten korktuğum için üşüdüm. Ve ıslandım kendi gözyaşlarımda. Ve yandım yürek ateşimle.  Hoşgeldin bebeğim. Ait olduğun yere, sineme kucağıma hoş geldin. Seni ben nerelerde aramadım ki. Boş bir beşikte aradım. Vitrinlerde gördüğüm o minicik elbiselerde aradım. Düşlerimde aradım. Hekimlerin kapısında aradım. Semaya kaldırdığım ellerimde aradım. Şimdi koynuma batıkça senişimdi kollarımda salladıkça seni dünyanın en mesut insanının kendim olduğunu görüyorum. Kulağına fısıldıyorum usulca. Sana müjdeler olsun çocuk. Seni, sana anlatamadığım kadar, anlatamayacağım kadar ve hissettiremeyeceğim kadar seviyorum. Umutlarımda sen varsın oğlum, düşlerimde sen varsın. Beklentilerimde sen. Yaşamıma yön veren sen. Yol veren sen. Aynaya baktığımda seni görüyorum gözlerimde. Yüreğime dokunduğumda seni buluyorum. Sana ve senin sevgine yöneldim. Seni öylesine çektim ki içime, sende değilim ben, sen bendesin. Adımı unuttum oğul. Benim adım sensin.

————————————————

3-Simge Sönmezışık

İpek kızım,

Henüz seni görmedim ancak varlığından haberdar olduğumdan beri okuduğum, duyduğum, seyrettiğim her kaynaktan öğrenebildiğim kadarı ile her gece değişen siluetini, gelişen duyularını, hislerini kısaca içimdeki “SEN”i hayal ediyorum.
Benim ilk ve biricik yavrum, seni karnımda taşıdığımı öğrendiğimden beri kalbim önce senin için çarpıyor, evrendeki var olma nedenim değişti. Her şey; “senden önce” ve “senden sonra” olarak kronolojik bir sıraya dizildi hayatımda.

Benim minik mucizem, seni kucağıma aldığım ilk anı defalarca hayal ettim. Dünya ile tanıştığın ilk anda, aylardır sesine alıştığın ve o an heyecandan ağzımdan fırlayacak kadar hızlı çarpacak olan kalbimi rahat duyabilmen ve alışkın olduğun ten kokumla  kendini güvende hissedebilmen için seni göğsüme yatırmak istiyorum. O an belki de hayatta ilk ve tek kez senin ağlamanı diliyorum. Ağla ki o minik ciğerlerine, hayatının son nefesine kadar soluyacağın  hava ilk kez dolsun ve  inşallah sağlıkla yıllarını geçireceğin bu dünyaya “ben geldim yaşasınnnn” diye seslen!

Babanla, varlığını öğrendiğimiz andan itibaren gözümüzü kapayıncaya dek her şeyimizi senin uğruna sunmak için sözsüz, sessiz bir yemin ettik. Geleceğimizin hatta yaşamımızın ta kendisi oldun. Canımın içi, sana olan sonsuz sevgimiz, hayat deneyimimiz ile birleşince inan hangi konuda başın sıkışırsa sıkışsın ailece bunu çözebiliriz. Yeter ki zor durumda kaldığında ilk paylaşmayı düşündüğün kişiler bizler olalım.

Seni kucağıma alabilmek için sabırsızlansam da o tatlı kıpırdanışlarını içimde hissetmek ve bana bağlı yaşamını sürdürüyor olduğunu bilmek öyle keyifli ki hiç acele etmiyorum, seninle geçirdiğim her anın tadına varıyorum.

Seninle bedenimi 9 ay paylaştığım gibi tüm hayatımı paylaşacağım ve seni hiç yalnız bırakmayacağım. Hayatta hep doğruyu yapamayabilir, bazen engellere takılabilirsin ancak her ne olursa olsun seni koşulsuz sevecek ve hiç terk etmeyecek iki kişi her zaman olacak bu dünyada.

Vakti geldiğinde Allah sana da bu yüce duyguyu tattırsın güzel kızım, sana şimdiden  bütün haklarımı helal ediyorum.

—————————–

4-Eren Genç

EMİRİMİZE….

Bugün 28 şubat 2012 paşam 4 yaşında oldu,dolu dolu 4 yıl geçirdik seninle O ilk gün canım dan bir can koydular yanıma iri iri gözleri,kocaman burnunla dünyanın en tatlı bebeğini kucaklamış ve koklamıştım….o muhteşem kokun hala burnumun ucunda,hemen başını sağa sola çevirip yiyecek aramana ne demeli:)o anki duygumu heyecanımı anlatmaya hiçbir yürek yetmez,ancak yaşayan bilir.Gözünün gözüme değdiği heran bana Allah’ın bir armağanıydı,iyi ki doğmuşsun.Bana vasıfların en güzelini,anneliği armağan ettin.YARIMMIŞIM EKSİKMİŞİM BÜTÜNLEDİN….

Sonra bana bağımlı yaşadın bir müddet.Ancak ben yedirirsem yedin,altını açınca huzur buldun…Dokunmanın gücünü anladık seninle beraber,bunu en çok emzirirken paylaştım seninle,o paha biçilmez duyguyu hissettirdin bana,bunu kimse bozamazdı o en sevdiğim uyku bile:)))

Hep iyi bir bebek oldun sen annemmm; hiç üzmedin beni, Allah herkese senin gibi bir bebeklik nasip eylesin,Düşünüyorum öyle bir kelime bulsamki eşi benzeri olmasa,ucu bucağı olmasa,sana ola sevgimin büyüklüğünü onunla ifade etsem;ama yokkkkk….Sebepsizce,karşılık beklemeden sevmek,nedensiz yere o na bakınca burnunun ucu sızlar,boğazına birşeyler düğümlenir,işlet evlat bu….
Allahım kimseye aratmasın,herkese bu duyguyu yaşatsın,kimseyi evladıyla sınamasın….

Daha 4 yaşındasın ama ben seninle şimdiden gurur duyuyorum,çok akıllısın,çok zekisin,seninle çekinmeden korkmadan heryere gidebiliyorum,beni hiç kısıtlamadın annemmmm….Her ne kadar bu aralar meraklı sorularının sonu bir türlü gelmesede,ömrüm yettiğince onlara herzaman erinmeden cevap vereceğim….Benim merhametli bir o kadarda duygusal oğlum….biraz kırılsak birbirimize asla barışmadan içi rahat etmez ve asla uyumaz,taman emir demem bile onu tatmin etmez:))) o bilir çünkü benim mimiklerimi….

DÜNYAM,ÖMRÜM,ÖMRÜME ÖMÜR KATANIM..

Gülen yüzünü hiçbir şey soldurmasın…
Hep ayaklarının üstünde dimdik kal…
Yenilme, yıkılma, ezme, ezilme…
Asla pes etme…
Hep doğruları öğretiyoruz sana elimizden geldiğince… Etrafındaki her şey doğru olmasa da…
Sen yine de iyilikten, doğruluktan vazgeçme…

Doğum günün kutlu olsun Emirim; Anneli, Babalı,Dedeli,Babaaneli,Annneaneli,Dayılı, Amcalı,Yengeli ve etrafımızdaki tüm dostlarımızla nice sağlıklı,huzur dolu yıllar diliyorum sana…EYÜBOĞLU vE GENÇ ailelerinin biricik EMİR PAŞASI….

SENİ ÇOK SEVİYORUZ (çok şanslısın,ömrün bahtın hep böyle açık ve şanslı olur inş)

———————————–

5-Arzu Çor

Asel Ela

23 haziran 2011

 

Varlığını öğrendiğimiz ilk andan beri kalbimizi sımsıcak ısıttın. Bizi dünyanın en mutlu insanları yaptın.Kimi zaman korkuttun hıçkırıklara boğdun ama çoğu zaman o minicik hareketlerinle sevinç gözyaşları döktürdün…Bize sabretmeyi öğrettin,beklemeyi öğrettin,küçücük şeylerden mutlu olmayı öğrettin.sevginin gerçek anlamını öğrettin.hiç dokunmadık sana, senin sesini duymadık, kokunu hissetmedik,görmediğimiz halde delice bağlandık,sevdalandık, senin üzerine hayaller kurduk..sen bir mucizesin,armağansın.Aylardır süren tatlı  elaşımızsın. Bebeğim, canım yavrum sonunda hasret bitti. Seni kollarımıza aldık,doyasıya öpüp kokluycaz.Düşüncesi bile öyle güzel ki miniğim..Bizi anne-baba yaptığın için

binlerce kez teşekkürler…

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.