berlinde gezilecek yerler
Biradambirbebek Uçuyor,  çocukla seyahat,  Genel,  Konuk Yazarlar,  seyahat

Berlin’de Gezilecek 15 Yer – Berlin’de gezilecek yerler

Berlin, görülmesi gereken yerleri ile ön planda olan bir başkenttir. Gezilmesi gereken çok fazla bölgesi olan bu şehir için en az 1 hafta ayrılmalı ve her detay tek tek incelenmelidir. İşte size kısaca Berlin’de gezilecek yerler

Gezilmesi gereken yerler

-Brandenburg Kapısı: Berlin’de gezilecek yerler dendiğinde akla ilk olarak bu kapı gelmektedir. Belin şehrinin simgesi sayılan ve her mevsim yüzlerde turiste ev sahipliği yapan bu kapı çok merkezi bir konumda yer aldığından rahatlıkla görülebilecektir.

-Reichstag: Parlamento binası olan ve ilk duyulduğunda önemsizmiş gibi görünen bu bina turistler için büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi etkileyici mimarisi ve eşsiz manzarasıdır. Bu sebeple herkes buraya bir kez de olsa uğramalıdır.

-Berliner Dom: Çok büyük ve etkileyici olan bu katedral hem dıştan ve içten incelenmeli ve mutlaka en tepesine çıkılmalıdır.

-Alexanderplatz: Çok merkezi olan ve televizyon kulesi ile ön planda olan bu bölge nereye gidilirse gidilsin karşılaşılacak ve her yerden kolaylıkla ulaşılabilecektir.

-Müze Adası: Berlin’in merkezinde bulunan bu adada çok farklı müzelere yer almaktadır. Her müzenin kendine özgü özellikle bulunmaktadır. Bu sebeple burası mutlaka gelinmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

-Bergama Müzesi: Haftanın her günü açık olan ve hizmet veren bu müze antik çağlara ilgi duyan kişiler için idealdir.

-Checkpoint Charlie: Savaş döneminde merkezi bir alan olarak kullanılan bölge o günlerin etkilerini görmek isteyen turistlerin görmesi gereken yerlerdendir.

-East Side Gallery: Berlin’de gezilecek yerler dendiğinde akla gelen popüler yerlerden biride bu galeridir. Sokak sanatçılarının eserlerinin görülmesi mümkündür.

berlin duvarı
berlin duvarı

-Potsdamer Platz: Halka açık sergilerin ve sanatsal aktivitelerin olduğu bu bölge Berlin için merkezi olan yerlerden bir tanesidir.

-Holocaust Memorial: Yahudiler için yapılan bu anıt günün her saati ziyarete açıktır.

berlin holocaust
berlin holocaust

-Yıkık Kilise: Savaş öneminde bir kısmı yıkılan fakat aynı ihtişamı ile ayakta kalmaya devam eden kilise tarihi yerlerden bir tanesidir.

-Kreuzber: Türkiye’ye çok benzeyen bu bölgede çok sayıda Türk yaşamaktadır. Bu sebeple mutlaka ziyaret edilmelidir.

-Tiergarten: Berlin için en büyük yeşillik alanlardan biri olan bu park dinlenmek ve soluklanmak için idealdir.

Berlin gezisi için bilinmesi gerekenler

Tüm bu yerlere ulaşım için metronun kullanılması mümkündür. Metro şehrin her bölgesine gidebildiğinden mutlaka kullanılmalıdır. Berlin’de gezilecek yerler için tek ulaşım yöntemi metro değildir. Bunun yanı sıra otobüs kullanılması da istenilen yerlere ulaşılmasını sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra mutlaka bir Berlin haritası edinilmeli ve tüm şehir bu doğrultuda gezilmelidir.