Genel

Bir buçuk adam bir bebek: Bebek Park


Bebek Parkı 1
Bebek Parkı 1

Dalya diyeli olmuştu 3-5 kilo bunun bilincindeydim de bugün Bebek parkı dönüşü resimleri bilgisayara yüklerken kendimi yirmi küsür inç ekranın her bir inç’ini şanıma layık doldurduğumu görünce neyin ne kadar bilincindeymişim diye sorasım geldi bir daha kendime:) Eskiden şöyle derdim, “Hafif göbek güzel, ben seviyorum” yada “Boyum uzun kurtarıyor” ha bide şu var en güzellerinden “Zayıflayınca böyle boynum çöküyor benim çok çirkin oluyorum” Bakınca resme boy uzunluğu kurtarmayı bırakmış artık, göbek ise artık hafif değilim kendi başıma zor duruyorum diyor. Bu bünye ne tosunluğa kadar çıkabilecek diye limitleri zorlamalı mı daha, yoksa durmalı mı artık.

Neyse parkta sallandık, kaydıraktan kaydık, iplere tırmandık, pis kum havuzunda oynadık. Parktan topladığımız taşları yaz tatilimizde edindiğimiz beceri ile “cup cup” diyerek denize attık. Oda yoruldu bizde yorulduk, arabaya gitmeden Starbucks’ta bir kahve ve frappuccino molası verdik, garsonun tavsiyesi üzerine mango-raspberry karışımı bir frappuccino yaptırdım tavsiye ederim. Öğlen uykusu için eve vardığımızda böcük zor duruyordu ayakta.

Bakalım son kez resme….yürü be cecu, baba dediğin az göbekli olacak BABA gibi duracak şöyle.


Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

7 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.