Alışveriş,  Eğitici-Eğlenceli,  Genel

Boya kalemi ve boyama kitabıyla tanışma


ilk boyama
ilk boyama

Hafta sonu annemiz ve babaannemiz ile D&R a girdik Ataköy AVM Plus’ta, çocuk kitapları bölümünde birini eline alıyor bakıyor bırakıyor Naz. 10-15 dakika sonra daha önce t-shirt’ünden tanıdığı caillou kitabı ile çıkışa doğru yöneldi, neyse durup anlattık önce kasaya ödeme yapmamız gerektiğini, ödemeyi yapıp çıktık. Biz bir şeyler atıştırırken kitabına baktı sonra sıra geldi atlıkarıncaya kartımıza bir binmelik kontör yükledik, annesiyle bindiler. Aman aman pek mutlu etrafa el sallıyor, sanki kraliyet at arabasında halkı selamlıyor. Çıkarken uğradığımız markettende bir caillou boyama kitabı ve boya kalemleri seti aldık.

Evimize döner dönmez boyama kitabı ve boya kalemlerimizle yere oturduk. Nasıl kullanacağını öğrettik, ama o kalemin tadına bakmayı boyamaktan daha fazla sevdi. Tüm renkleri denedi tek tek, hem lezzetlerini hem kağıt üzerinde bıraktığı etkiyi:) Neyse kuru boyayı bırakıp tahta kalem setini verdik. O da önce bir yenilmeyi denendi fakat tahta sert geldi tabi.

Ama aman dikkat, alırken boyaların sağlığa zararlı madde içermemesine ve asla bebeği yalnız bırakmamaya özen gösterin.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.