bebek doktoru
Genel,  Sağlık

Çocuk Doktorunuzla İyi Anlaşın

faydalı bir yazı:)

Çocuğunuz ya da bebeğiniz varsa muhtemelen en uğrak yeriniz doktorunuzdur. Bu durumda çocuk doktoruyla iyi bir ilişki kurmak, sorunları ona rahat aktarmak için gereklidir. Çocuk doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin. Hastalığın belirtileri ile ilgili konuşmanın ayrıntılı ve utanmadan çekinmeden yapılması gerekir. Bu doktorun teşhisini kolaylaştırır ve yanlış teşhisi önler.
Çocuğun hastalığıyla ilgili ya da merak ettiğiniz soruları not alarak doktorunuza sorabilirsiniz. Bu durumda not aldığınızdan soruları atlamak gibi bir şansınız olmaz ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz.
Çocuk doktorları bebeğin anne ve babasıyla randevuya gelmesini bekliyor. Çünkü anne ve babanın birlikte gelmeleri onlar için daha sağlıklı. Birbirlerine destek olma açısından bir arada olmaları gerekiyor. Böylece tedavi şeklini iyi bir şekilde kavrayabilirler.
Sadece doktorla değil oradaki tüm personelle iyi iletişim kurmaya özen gösterebilirsiniz. Onlarla iyi ilişki kurmanız bir dahaki doktor ziyaretini huzursuz kılmaz.
Randevulara saatinde gitmeye özen gösterin. Geç kalınması elbette herkesi sinirlendirir. Bu durumun doktora yansıması randevunun verimli geçmesini engelleyebilir.
Eğer bundan önce farklı doktorlara da gitmişseniz onların teşhisini ve verdiği ilaçları belirten belgelerin saklanması doktora gelinirken getirilmesi uygundur. Yine önceki tahlil veya röntgen vb. de saklanmalı, randevulara getirilmelidir.
Çocuk doktorunuzun telefon numarasını alın ve gerekli durumlarda aramakta çekinmeyin. Fakat gereksiz durumlarda sık sık rahatsız etmemekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.