e-okul
Eğitici-Eğlenceli,  Genel

E-Okul nedir?

E-Okul sistemi hakkında bir yazı buyrun

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılmış yararlı bir uygulamadır. Milli Eğitim Bakanlığı, bu uygulamayı, 2007 yılının Ocak ayında kullanıma sunmuştur. Bir öğrencinin, okula kayıt olduğu andan itibaren, mezun olduğu döneme kadar olan bilgilerini içeren sistemdir. Hem okul ve öğretmenler, hem de veliler ve öğrenciler için kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Öğretmenler ile veliler arasındaki kopuklukları gidermek için de etkili bir yoldur. Veliler, çocuklarının okuldaki durumlarını kolayca öğrenebilmektedir.

 

E-Okul, tüm devlet okullarının ve özel okulların dahil olduğu bir sistemdir. Okullar istedikleri zaman sisteme giriş yaparak, öğrenciler ile ilgili bilgileri güncelleyebilirler. Bir öğrenciye ait tüm dosya bilgilerine bu sistem ile ulaşılabilir.

Öğrenciler, sisteme giriş yaparak, derslerini, bu dersleri veren öğretmenlerin isimlerini ve sınav tarihlerini görebilirler.

Bir okuldan, başka bir okula nakil olmuş olan bir öğrencinin, nakil bilgilerine de bu sistemle güncel olarak ulaşılabilir. Veliler de sisteme giriş yaparak, çocuklarının devamsızlık takibini yapabilmekte ve ders programı ile tüm bilgilerine ulaşabilmektedirler. Öğrenciler, hiçbir şekilde sistem üzerindeki bilgilerde değişiklik yapamazlar. Bu anlamda, sistem güvenilir bir biçimde bilgilere erişim sağlar. Öğrenciler ve veliler, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile bilgilendirme sistemine giriş yapabilir, istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.