Bebek Bakım,  Genel

En iyi 5 Bebek Uygulaması

Akıllı telefonları artık hayatımızın birçok anında kullanıyoruz. Yemek siparişi, dergi okumak, sosyal ağlarda online bilgi paylaşmak vs. Bazı uygulamalar bebek bakımı konusunda da bize yardımcı olmak için tasarlanmış. İşte sizin için seçtiğim 5 uygulama;

  • 100+ Baby Food Recipes: Android işletim sistemli telefonlar için uygun olan uygulama değişik yaş gruplarındaki bebekler için yemek tarifleri içeriyor. Buradaki tarfleri kullanarak bebeğinizin seveceği yemeği bulmanız gayet kolay.
  • Baby Snooze: Uygulama, bebeğin anne karnındayken duyduğu sesleri çıkararak bebeğe güven duygusu verip daha hızlı uykuya geçmesini sağlıyor. Denemekten zarar gelmez değil mi?
  • Baby Connect: Baby Connect aslında içi doldurulmuş bir ajanda gibi, bebeğin büyüme sürecindeki aşıdan aktivitelere, beslenme önerilerinden bebek bakım önerilerine kadar birçok faydalı bilgi içeriyor.
  • Baby Basics: Bu da aslında sizin dolduracağınız bir günlük gibi. Doktora gittiğinizde yada zaman aralıklarında edindiğiniz sağlık, beslenme gibi bilgileri uygulamaya kaydediyorsunuz. Uygulamada size bunların istatistiksel olarak dökümünü tutuyor. Hangi aralıklarla hangi hastalıkları geçiriyorsunuz, büyüme skalasındaki yeriniz vs gibi.
  • Baby and Toddler Nutrition: Bu uygulama da bebeğinizin ilk yıllardaki bebek beslenme düzeni konusunda yardımcınız olmak için yazılmış. Hangi aralıklarla ne gibi besinlerle çocuğunuzu beslemeniz gerektiği konusunda yardımcı oluyor.

Tabiki unutmamanız gereken bunların hafif eğlence amaçlı uygulamalar olduğu. Beslediğiniz yada baktığınız anahtarlık ucundaki bir Tamagotchi oyuncağı değil. Bebek bakımı konusunda doktorunuzun tavsiye ve söylediklerinden aman çıkmayın.

bebek-uygulama
bebek-uygulama

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.