Genel,  Sağlık

Ev tozu alerjisine karşı alınması gereken önlemler!

Sabah oldu ve evi havalandırmak için camlarınızı açtınız, harika bir hava var dışarıda. Bu havalanma sırasında eve dolan tozlar bebeğinizde alerjik rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu sebeple aslında uzmanlar evi havalandırmak için doğru zamanın sabah değil, öğleden sonra ya da akşam olduğunu söylüyor.

Çocuklarda astım ya da ev tozu alerjisi sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Ev tozu alerjisi 3 yaşından sonra yapılan deri testleri ile saptanır. 3 yaş öncesindeki bebeklerde kan ile yapılan testte de pozitif çıkmış ise alerjinin varlığından söz edilebilir.

yazımın devamı burada...

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.