Evde Limonata Yapımı

Evde Limonata Yapımı

evde_limonata_yapimi
evde_limonata_yapimi

Evde Limonata Yapımı (Limonata Tarifi)

Kış aylarında hastalıklardan korunmak için başvurduğumuz ilk gıdalardandır meyveler. C vitamini bakımından yüksek meyveleri yer yada sularını sıkıp tüketiriz. Bunun için güzel bir tarif verelim siz, hem hastalıklardan korunalım hem gelen konuklarımıza güzel kek yada kurabiyelerin yanında ikram edelim.

 

Gerekli Malzemeler

10 adet limon

1 ceviz büyüklüğü kadar parça taze zencefil

3-4 dal taze nane

1,5 çay bardağı şeker (Şeker size kalmış az koyup sonra damak zevkine göre de arttırabilirsiniz. Ayrıca şeker yerine bal da kullanılabilir.)

Limonları iyice yıkayıp çok ince bir rende yardımı ile beyaz kısımlarına inmeden üstteki sarı tabakasını tencereye rendeliyoruz. Daha sonra limonları yarım parmak kalınlığında doğrayıp tencereye diziyoruz. Limon dilimlerinin arasına zencefili rendeleyip yaprak yaprak nane atıyoruz. Kalan şekeri de en üste döktükten sonra tencerenin ağzını kapatıp 7-8 saat bekletiyoruz. Daha sonra köfte yoğurur gibi tüm malzemeyi yoğurup tekrar 7-8 saat bekletiyoruz. İlk işlemi sabah ikinci beklemeyi gece yaparsanız ertesi sabaha malzememiz hazır olur. İnce bir elek yardımı ile limonatamızı süzüp şişeliyoruz. Damak zevkinize göre dilediğiniz oranda sulandırıp servis edebilirsiniz. İçine bal koyup miniklere verirseniz emin olun bayılacaklar.

“Evde Limonata Yapımı” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir