Genel,  Setahat-Gezi

Faruk Yalçın Zoo

Tatilde sona yaklaşırken uzun süredir söz verdiğimiz hayvanat bahçesi ziyaretini bugün gerçekleştirmeye karar verdik. Bütün İstanbul tatile gidecek yollar bomboş olacak efsanesinin yalan olduğunu tatilin ilk günlerinde zaten anlamıştık. Zira köprü yolları çoğu gün çift yönlü olarak, gece geç saatlere kadar Cuma iş çıkışından daha beter durumda idi.

Neyse dur kalklar ile yaklaşık 40 dakikada Faruk Yalçın Zoo’ ya (Faruk Yalçın Hayvanat bahçesi değil) vardık ve mahşeri bir kalabalıkla karşılaştık. Otoparkta çıkan bir arabanın yerine zar zor arabamızı park ettik ve giriş ücretlerimizi ödeyip içeri girdik.

Giriş ücretleri şöyle;

  • Yetişkin: 15.00 TL
  • 5-17 Yaş Arası: 10.00 TL
  • 0-4 Yaş Grubu: ÜCRETSİZ
  • %40 Engelliler: 5.00 TL
  • Er/Erbaş: 2.50 TL
  • Yetişkin Tur Girişi: 12.50 TL
  • Öğrenci Tur Girişi: 7.50 TL
  • 65 Yaş Üzeri: 5.00 TL

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, 80 dönümlük alanda, 200 çeşide yakın 2.000 adedi aşkın hayvan nüfusu ile Türkiye’nin en çok türe sahip ve EAZA –Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği tam üyesi olan tek hayvanat bahçesi.

Papağanlar ile başlayan turumuz yine papağanlar ile son buldu. Bizimkinin kaplan ve maymunlar oldukça ilgisini çekti, kamerun koyununu ise az korkarak sevdi:) Aşırı kalabalık olmasa daha rahat ve uzun bir tur yapabilirdik diye düşünüyoruz o da belki bir sonraki sefere.

İşte ilgimizi çeken bası hayvanlar. Bu arada bazı fotoğrafları Nazlı kendi kamerası ile çekti:)

 

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.