Ürün İnceleme

Gülerek Uyanan Çocuklar İçin

Alt ıslatma problemi yaşayan çocuk sayısı hiç de az değil. Ben bu projenin içine girmeden önce açıkçası 1 milyon rakamını duymuş olsam çok ta inandırıcı gelmezdi.

 

Ancak maalesef böyle.

 

Bir diğer şaşırtıcı noktada bu problemi yaşayan ailelerin büyük bir kısmının bunun çözümü için bir çaba harcamamaları. Büyüdükçe geçer ya da kalıtımsal gibi genellemeler ile problemin kendi kendine ortadan kalkması bekleniyor.

 

Birde bunun utanılacak bir durum olduğu kanısı ile çevreden gizlenip tedavi yoluna başvurulmaktan çekinilince gece uykuya endişe ile yatan çocuk sayısı maalesef artıyor.

 

Huggies & Dry Nites ekibinin sahiplendiği, Türk Çocuk Ürolojisi Derneği’nin, Prof. Dr. Serdar Tekgül ve Pınar Reyhan Özyiğit’in desteği ile çok güzel bir projeye imza atıldı. Çocuklar Gülerek Uyansın.

 

Projenin en önemli noktalarından birisi de DryNites’ın SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) geri ödeme kapsamına alınmış olması. Bunun için SGK anlaşmalı herhangi bir sağlık kurumundan sigortası olan kullanıcıların aşağıdaki belgelerle bulundukları ilin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkezine başvurmaları gerekmekte:

1- Fatura aslı (Malzeme adedi belirtilmeli ) – (Yazar kasa fişi kabul edilmeyebilir)
2- Reçete aslı
3- Sağlık Kurulu Raporunun her ay bir ” aslı gibidir ” ibareli örneği
4- Hastaya ve sigortalıya ait nüfus cüzdanı fotokopisi
5-Başvurunuz incelendikten sonra yaptığınız harcamaların alacağınız rapora göre aylık 72 TL yi geçmeyecek tutarı T.C. Ziraat Bankası hesabınıza yatırılacaktır. (T.C. Ziraat Bankasında hesap açtırmanız gerekiyor).

 

Ve sevgili Pınar’ın dediğine aynen katılıyorum

 

“Çevrenizdeki sadece 1 kişiye bile projeyi anlatmanız ve onun da sadece 1 kişiye bunu anlatmasını istemeniz. Bu çok önemli bir konu. Çünkü biz istiyoruz ki artık bu konu gizlenen, saklanan, kapalı kapılar ardında konuşulan bir konu olmasın. Aileler konuşsun, paylaşsın ki daha çok çocuk doktora götürülsün…”

 

Haydi sizde projeye destek olun ve çevrenizde mümkün olduğunca fazla kişi ile paylaşın ki daha çok bu problemi yaşayan aileye ulaşalım. Gece huzur içinde yatan ve sabaha gülerek uyanan çocuklar olsun diye.

 

Sevgiyle

 

Çocuklar Gülerek Uyansın projesine ulaşmak, paylaşmak ve çocukların gülerek uyanmasına destek olmak için tıklayınız.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.