bir şapşalın günlüğü
Genel

Günlüğünüzü Nasıl Şapşalozlarsınız?

Günlük sözcüğünü duyar duymaz aklınıza o mis kokulu, renkli sayfalarıyla kendisine bağlayan ve sırların paylaşıldığı ‘defterin’ geldiğine hiç şüphemiz yok! Ve bir de günlük yazmasıyla ünlü muhteşem kahramanımız Nikki Maxwell’in gözünüzün önüne geldiğine eminiz… Çünkü Nikki, gelmiş geçmiş en komik, en sıradışı ve de kendi deyimiyle en ‘şapşal’ kız, öyle değil mi?

 

Rachel Renée Russell’ın yazdığı Bir Şapşalın Günlüğü serisi, yeni başladığı okulda kendine bir yer edinmeye çalışan Nikki’nin eğlenceli yaşamına odaklanıyor. GHP (Güzel, Havalı, Popüler) grubuna katılması için cep telefonuna sahip olması gerektiğine inanan Nikki, bir gün annesinden bir hediye alıyor. Paketin içinden renkli ekranı ve şirin melodileriyle son model bir cep telefonu çıkmasını beklerken, içi bomboş bir defterle karşılaşıyor. Çok geçmeden bunun bir günlük olduğunu anlıyor, kalemi eline alıyor ve başlıyor yazmaya…

 

Yeni ortamına alışma sürecini satırlara dökerken, okulun popüler kızı MacKenzie Hollister’dan çektiklerini, dostluğun anlamını öğrendiği arkadaşları Chloe ve Zoey ile serüvenlerini ve elbette ilk aşkı Brandon’a karşı hislerini de paylaşmayı ihmal etmiyor. Böylece, resim yeteneğini de kullanarak çizimlerle süslediği sayfalar dolusu üç günlük bitiriyor!

 

Bir Şapşalın Günlüğü serisi, ilk üç kitabının ardından hem hikayenin sürdüğü hem de Nikki’nin sevgili okurlarına seslenerek bir günlüğün nasıl yazılacağını anlattığı yepyeni kitabıyla devam ediyor. Şapşaloz Bir Günlük Tutma Yolları başlıklı kitap, birbirinden önemli tüyoları paylaşıyor, testlere tabi tutuyor, yazma denemeleri yaptırıyor ve son sayfaları okurun hayal gücüne bırakarak kendi tarzında bir günlük tutmasını sağlıyor.

 

Nikki’nin maceralarına ortak olmak ve günlüğünüzü en doğru şekilde şapşalozlamak için serinin son kitabını edinmeyi ihmal etmeyin. Bir de, Nikki’nin her zaman dediği gibi, “İçinizdeki şapşalı sevmeyi unutmayın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.