Genel,  Haberler,  Sağlık

Hafta sonu aktivitesi: El yıkamayı öğrendik

Lifebuoy Etkinliği

Hafta sonu Mohini Aile ve Çocuk Merkezi ‘nde “Dünya El Yıkama Günü” kapsamında Unite İletişim’in organize ettiği Lifebuoy etkinliğine davetli idik. Minik kızımız gece haytalık yapıp geç uyuduğundan sabaha karşıda bir kaç kez uyanıp süt ihtiyacını giderdiğinden 10:00 gibi uyandı ve etkinliğe biraz geç katıldık.

Ortamdaki en minik olan bizim ufaklık, hızlıca kırmızı önlüğünü giyip sanki geç kalmış olduğunun farkındaymış gibi seri hareketlerle masanın başına oturup başladı kil hamuru yoğurmaya. Biraz yardım ile bir takım şeyler diyelim biz onlara lakin ne olduğunu tam kavrayamadık, kendince sanat eserleri yaptı. Arada ellerini kaldırıp bize göstererek “eeee, piss” gibi sesler çıkarıp kelimeler söylese de tekrar çamura dönüyordu. Bir süre sonra yaptıklarının yeterli geldiğini düşünerek kalktı masadan.

Sıra geldi uzmanlar eşliğinde Lifebuoy ile ellerin yıkanıp bakterilerden arınmaya ve geçtik banyoya. Uzmanlar ellerini nasıl yıkaması gerektiğini anlattı Nazlı‘ya, olay hafif uzadıkça bizimki sıkıldı tabi biraz ama kamera ve fotoğraf makinelerinin “gazı” ile sıkıntıyı çok göstermemeye çalıştı:) Bir şeyler atıştırıp kendimizden büyük bir iki arkadaşla iletişim kurma girişimlerimiz oldu.Yaptığımız sanatsal güzellikleri fırınlandıktan sonra alma sözü ile aktivitenin tamamlanması ardından atölyeden, bir iki alışverişten sonra da Mohini‘den ayrılıp evimize döndük.

Gerek Unite İletişim’den gerek Unilever’den gelen arkadaşların bire bir iletişimi ve yakın ilgisi, gerek organizasyonun  profesyonel ve düzgün organize edilmesi ile çok keyifli birkaç saat geçirdik. Yedik, içtik, oynadık, eğlendik. Geç kalmamızda bize gösterdiği sabır ve güzel organizasyon için Unite İletişim’den Ceren Babaoğlu’na ve ilk yazışmaları yaptığımız Cansu Ergun’a, Unilever’den arkadaşım Oral’a ayrıca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.


Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.