Araç İnceleme,  Cesur'ca Testler,  Genel

Hafta sonu Hyundai ix35’i test etti, ettik!

Keyifli geçen iki günlük Hyundai ix35 deneyimimizi tamamladık. Hem bu keyifli araç ile uzun bir test sürüşü yaptık hem de bu yoğunlukta MOM-Z öncesi ailecek 2 günlük bir kaçamak yapmış olduk.

ix35 oldukça konforlu bir araç, özellikle fiyat/konfor/performans kıyaslaması yaparsanız oldukça iyi. Geniş bagaj hacmi özellikle bizim gibi iki günlük tatilde bile 5-6 çanta ile seyahat eden aileler için harika.

Çok teknik özellik yazıp sizi sıkmak istemiyorum, detaylı teknik donanımı ix35 için yapılan özel web sayfasından alabilirsiniz. Standart EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS, TCS (Savrulma ve Patinaj Önleme), ESP, HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi) donanım yanında özellikle bayanların korkulu rüyası yokuş kalkış dışında DBC (Yokuş İniş Destek Sistemi) var.

Kullandığım araçtaki tek eksik otomatik vitesti ki o da 2.0 modelinde var. Ancak 6 ileri şanzıman keyifli bir manual sürüm imkanı sağlıyor. 135 beygir 1.6 litrelik motor araç için yeterli, yeni nesil 6 ileri vites gerekli çevikliği sağlıyor.

SUV’ ler her ne kadar arazi kullanımı donanımı içerse de artık bu tarz satılan araçların hemen hemen tamamı şehir içi kullanım amacı ile satın alınıyor. Bu yüzden konfor ve lüks donanımı daha ön plana çıkıyor. Bu sebeple özellikle 1.6 litrelik model hem fiyat ve konfor açısından tatminkar olduğu kadar vergi avantajı açısından da bir adım öne çıkıyor.

Kısacası ix35 makul fiyatı ve tatminkar donanımı ile fiyatını hak eden bir araç.

Araç test fotoğraf veya videolarında viraj giriş çıkışları, motor görüntüleri vs. olur. Biradambirbebek aracı test ederse aşağıdaki fotoğraflar ortaya çıkar.

Organizasyon için Base İletişim ve Hyundai Türkiye’ye teşekkürler.

 

Buda 4×4 modelinin bir test videosu

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

5 Comments

 • Serdar

  Cesur bey 4 kişi olmamızla beraber artık biraz daha büyük bir araç planlarımızda var, ix35ide bakılacaklar listesine ekledik sayenizde. Seçeneğin çoğalması iyimiş kötümü oldu bizim açımızdan bilemiyorum tabi:)

 • Metin Sanlısoy

  Size katılıyorum, fiyat/kazanç oranına bakarsanız artısı çok. Benim endişem dayanıklılık, 4-5 sene sorunsuz kullanabilecek miyim?

  • baba

   Otomatik viteste motor hacmi artıyor dolayısıyla vergi de artıyor Dilara hanım, bir de dizel ve 4×4 oluyor. Bence de normal modele sadece otomatik vites eklenmiş bir model daha olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.