Hastane odası süsleme ve şekerleri


Model tren merakım var. 1/87 ölçekli trenlerimin içinde gezdiği bir kasabam var.İçinde o ölçekte herşey. Binalar, arabalar, çiçekler ve insanlar 1/87 ölçek demek model insanların boyu 1,5 cm civarında demek. Ufakken de legolarım ile oynamayı çok severdim. Ozamandan belki ufak ayrıntılı ve vakit alıcı oyuncaklara merakım.

Bu mağazalarda çılgın birşey. Etrafınızda pembe ve mavi ufacık malzemeler, arabalar, şemsiyeler, biblo bebekler. Glüver gibi:) Bayağı bir sektör olmaya başlamış bu hastane odası süsleme, bebek şekerleri, Baby Shower Partisi vs..Eğlenceli tabi, renklendiriyor bu süreci biraz daha.

sekerTekrar mağazaya dönelim. Çıldırmış bu insanlar, anlatılmaz malzemeler var, her şeyin miniğini yapmışlar bir kere şeker malzemeleri için, minik biberonlar, sepetler, şemsiyeler, çiçekler. Şekerleri bunlarla birleştirmişler. Al sana bebek şekerleri. Hastane odası süsleri bi ayrı zaten. Balonlar, konfetiler, sepetler, yastıklar…

Ben hastane odamı süsleyeceğim, bebek şekerleri de istiyorum diyorsanız bunu yapmak için iki yol var. Ya “Ben anlamam bu işlerden vereyim parası neyse yapılsın” diyip, bu işleri yapan bir şirkete verebilirsiniz bu işi. Yada “Yok bunlar çok zevkli işler ben kendim yapmak istiyorum” diyebilir (ki bunu iş olarak yapıp bundan para kazananlar bile bunu önerir) ve malzemeleri alıp kendiniz yapabilirsiniz.

Kendim yapacağım derseniz ve biraz da el beceriniz var ise emin olunki eşiniz ile çok eğlenceli vakit geçireceksiniz bunları yaparken.

Öncelikle doğum olacak hastaneyi belirlediyseniz muhtemel odayı bir incelemek ve ihtiyaçları belirlemek ile işe başlayayın. Sonra işin en zevkli kısımlarından biri geliyor, alışveriş. Dilediğiniz malzemeleri alın ve hayal gücünüzü zorlayarak size özgü ürünler çıkarın. Tekrar söylüyorum emin olun çok eğleneceksiniz.


Yazar: Baba

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir