Eğitici-Eğlenceli,  Genel

Karneni Göster Kitabını Al

Takipçilerim bilir bu tip yazılar pek yazmam ama bu başka. İş Bankası’nın 1 Milyon çocuğa kitap hediye ettiği  “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası 5.yılını doldurdu bu sene. Karnesi ile herhangi bir İş Bankası şubesine giden ilköğretim öğrencileri Türk edebiyatının usta yazarı Sait Faik’in öykülerinin yer aldığı “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler”kitabını alabilecek.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler” isimli kitap olacak. İlköğretim öğrencileri kitaplarını 2011-2012 eğitim öğretim yılının sona erdiği 8 Haziran’dan itibaren herhangi bir İş Bankası şubesinden alabilecek.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da belirli sayıda kitap görme engelli çocuklar için Braille alfabesiyle basıldı ve bu kitaplar görme engelli öğrencilere eğitim veren okulların kütüphanelerine ulaştırıldı.

Emekli bir İş Bankası mensubunun oğlu olarak 5 senedir ekstra gururlandırır bu kampanya beni. Bu sebeple bu sene yazmak istedim.

Eee Atatürk’ün kurduğu bir bankanın kampanyası da böyle eğitime destek veren ve Ulu Önder’e yakışır olmalı değil mi?

Kampanyanın reklam filmi de çok hoşuma gidiyor bu arada…

 

 

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.