Beslenme,  Genel,  Yemek Tarifleri

Krep Tarifi

Kahvaltı yada akşam üstü atıştırmalıklarını rutinden çıkaralım. Şöyle mevsim meyveli çikolata soslu bir krepe ne dersiniz? Ben temel hamur tarifini veriyorum, yaratıcılığı sizin ve miniğin zevkine bırakıyorum.

Malzemeler
250 ml. süt
3 adet yumurta
150 gram un
40 gram tereyağı
tuz
Hazırlanış
Tereyağını eritin. Eritilmiş tereyağı, süt, yumurta sarıları, tuzu ve unu karıştırın. Ayrı bir yerde çırptığınız yumurta beyazlarını ekleyin. İstediğiniz incelikte seramik tavada pişirin. Hazırladığınız krep hamurunu tatlı ya da tuzlu tariflerde kullanabilirsiniz.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.