Genel,  Haberler

Londra'da anne sütünden dondurma satışta

Londra’nın turistik mekanlarından Covent Garden’da bir restoran, anne sütünden yapılan dondurma çeşitlerini satmaya başladı.

 

“Baby Gaga” adı verilen dondurma, internette annelere hizmet veren bir sitedeki ilana yanıt veren 15 kadının sütünden yapılıyor.

Hiley’in bağışladığı sütten Madagaska vanilyalı ve limon aromalı dondurma üretilmiş.

Baby Gaga’nın her bir porsiyonu ise 14 sterlin, yani yaklaşık 36 Türk lirası.

Dondurma dükkanının sahibi Matt O’Connor, bu yeni tarifinin büyük başarı getireceğine inanıyor.

Bu kadınlardan biri 35 yaşındaki Victoria Hiley, yetişkinlerin anne sütünün ne kadar lezzetli olduğunu farketmelerinin, yeni anne olmuş kadınları, bebeklerini kendi sütleriyle beslemeye teşvik edeceğini söylüyor.

O’Connor, “Kimileri duyunca iğrenebilir ama bu dondurmalar tamamen organik ve doğal” diyor.

Hiley, yaklaşık 350 mililitrelik bağış karşılığında 15 sterlin para alıyor ve bunun ekonomik krizle başetmesinde ciddi bir fayda sağladığını savunuyor.

Hiley, “Kendi doğal kaynaklarımı ek kazanç sağlamak için kullanmamda ne sakınca var?” diye de ekliyor.

O’Connor, bağış yapan kadınların sağlık kontrollerini de yaptıklarını belirtti.”

Haber ve Fotoğraf Kaynak:bbc.co.uk

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.