Basında Biz,  Fotoğraf,  Genel,  Haberler,  Konuk Yazarlar

Milliyet Gazetesi Fatoş Karahasan yazısı:Türkiye’yi bu babalar kurtaracak


17.05.2010 tarihli Milliyet Gazetesi
17.05.2010 tarihli Milliyet Gazetesi

Bugün Milliyet Gazetesi’nde Fatoş Karahasan’ın Markalar trendler bölümünde hakkımızda çıkan yazının ilgili bölümü aşağıda.

“Türkiye’yi bu babalar kurtaracak
17 Mayıs 2010
3’üncü Blog Ödülleri’nin Vestel Aile Portalları bölümünde, birincilik ödülü babaolmak.com’un yaratıcısı Özgür Poyrazoğlu’na, üçüncülükse biradambirbebek.com için Cesur Doruk’a gitti. Sitelerinde çocuklarıyla ilgili deneyimlerini paylaşan bu iki babayı yakından tanımanızı öneririm.
Dünyanın en genç nüfuslarından birisi olmakla övünüyoruz. Ancak, çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz. Devletin sağladığı imkânlar kısıtlı. Bölgeler arasında uçurumlar var. Aileler çeşitli sosyal ve kültürel sorunlarla boğuşur, yaşam mücadelesi verirken, çocukların mutluluğunu düşünmeye fırsat bulamıyorlar. Tüm sosyal sınıflarda, çocuklarla anneler ilgileniyor, babalar mümkün olduğunca işin dışında kalıyorlar. Anneye destek veren olmayınca, çocukların aldığı ilgi de ister istemez azalıyor. Sevgili babalar ve baba adayları, Poyrazoğlu ve Doruk’un yazdıklarını okuyalım, okutalım, paylaşalım. Sağlıklı nesiller için onlar gibi babaların sayısının artması gerek, destek olalım.

Nazlı Bebek erken gelince babası da yazar olmuş
Biradambirbebek.com’un yaratıcısı Cesur Doruk’un eşi hamileliğinin 6’ncı ayında hastaneye yatar. Eşiyle birlikte 35 gün aynı odayı paylaşan Doruk, bebek bakımı konusunda yeterli kaynak olmadığını görünce biradambirbebek.com’u açmaya karar verir. 6 hafta erken doğan Nazlı Bebek’le birlikte babasının yazarlık kariyeri de başlar. Cesur, blogunun bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalışıyor. Babalara şu cümlelerle sesleniyor: “Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog.”

yazının tamamına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz

Milliyet gazetesi'ndeki fotoğraf
Milliyet gazetesi'ndeki fotoğraf


Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.