Gelişim,  Genel,  Konuk Yazarlar

Nazlı Kuaföre Gitti

Ben anne. Bu yazı benden olsun. Eh ne de olsa biraz anne – kız konusu.

Nazlı kuzum bu gün ilk kez kuaföre gitti (üstelik benim kuaförüme) ve ilk kez saçını kestirdi. Önce kuaförümüzde ısınma turları attık, kafesteki minik papağanı sevdik, akvaryumdaki balıklarla konuştuk. Bu arada elbette oradaki bütün bayanların da ilgisini üzerimize çektik.

Erkeklere karşı biraz çekingen olan kızım, yavaş yavaş kuaförüme ısınmaya başladı bir süre sonra. Amaaaa, esas kurtarıcımız büyük bir saksının içindeki toprağın üzerinde duran renkli taşlardı. Onları görür görmez çömelip yanına, oynamaya başladı Nazlı. Hemen ardından da kuaförümüz çömeldi tabi. Kızımın incecik sarı lüleleri parça parça kesilmeye başladı. Ben de bir taraftan kesilenleri toplamaya başladım. Bunlar kızımın ilk kesilen saçları olarak arşive kaldırılacaktı elbette.

 

Kesilenler çok az görünse de Nazlı’da büyük bir değişim oldu. Görüntüsü, bakışları bile değişti sanki. Güzelleşmiş olmanın verdiği gururla kuaförümüze (zira artık ikimizin kuaförü oldu) teşekkür ederek ayrıldı küçük hanım. Eve geldiğinde babasına yeni saçlarını gösterip “Bakın, bakın” diyordu.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.