Eğitici-Eğlenceli,  Genel,  Konuk Yazarlar

Ortak İlgi Alanları

Bugün blogta yaşam koçum Derya Akkaya’nın Biradambirbebek için yazdığı bir yazıyı yayınlıyorum, belki pay çıkaran olur…

Ortak İlgi Alanları

İlişkiyi güçlendirmek, monotonluktan kurtarmak için ortak ilgi alanları bulmak bir çözüm olabilir.Yaşamınıza dahil edeceğiz yeni alışkanlıklar, ilişkinizde daha keyifli anlar geçirmenizi sağlar.Ailenize katılan yeni bireyler çocuklarınız için ortak ilgi alanları belirlemek, ileride de aile bağlarınızı güçlendiren ve biraraya gelmeyi herhangi bir baskı ve mecburiyet dürtüsü olmaksızın ,bireylerin kendi seçimi olarak görmesini sağlar.

Farklı duygusal paylaşımlar, tarafların ortak bir noktası yokmuş gibi algılanır çoğu kez…. Spor,sohbet,etkinlik izlemek vb. gibi kişiden kişiye değişim gösterir, kimi çok keyif alır kimi çok haz almaz.Ancak bu durum kişilerin birlikte paylaşımda olmasını engelleyen bir durum değildir.

  • Bir ilişki içinde mutlaka taviz vardır, zevklerden,eski arkadaşlardan uzaklaşılır,sadece ‘’sen ve ben’’ kalması doğru olandır şeklinde ki görüş YANLIŞ algıdan kaynaklanır.

Bu görüşe sahip kişilerin ilişki sürecinde zaman geçtikçe kişiler birbirinden kopar, çünkü paylaşım azdır ve ilişki sonlanır.
Tarafların keyif aldıkları uğraşlara karşılıklı saygı göstermesi, dahil olmaya çaba göstermesi ilişkiyi destekler. Bu çaba birlikte yeni ilgi alanları bulmayı teşvik eder. İlgi alanlarında ortaklık kurulamadığında taraflar yıpranır.

İlişkilerin başlarda sahip olduğu tutku,ilgi düzeyi ilişkinin ömrünü belirlemez, ilişkinin ömrü paylaşımların varlığı ile doğru orantılıdır.
Yaşamınızdaki öznelere dikkat edin.

Sevgilerimle

Derya Akkaya

Yaşam Koçu

Derya Akkaya
Derya Akkaya

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.