Genel,  Oyun

Oyuncaklarda nelere dikkat etmeli?

Oyuncak sadece çocuklar için değil büyükler için de eğlenceli birer objedir. Büyükler için sorun olmasa da bebek ve çocuklar için olan oyuncakları alır yada oynaması için miniğe verir iken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Satın alırken;

Öncelikle oyuncağı satın alırken üzerinde CE belgesini aramanız ve mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun oyuncağı almanız önemli. Ayrıca üzerindeki güvenlik uyarılarını dikkatlice okumak ve parçaları kontrol etmekte önemli.

Oynarken;

Öncelikle oyuncağı poşet yada ambalajından mutlaka çıkararak çocuğunuza verin. Özellikle poşet ufak çocuklar için son derece tehlikeli olabilir. Aynı tehlike uzun ipi yada kablosu olan oyuncaklar için de geçerli unutmayın.

Verdiğiniz oyuncağın mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun olmasına dikkat edin. Evde farklı yaşlarda çocuk var ise büyüğün oynadığı oyuncaklar ile ufak olanın oynamamasına dikkat edin.

Oyuncak konusu eğlenceli ama dikkatli olmak koşulu ile…

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.