Eğitici-Eğlenceli,  Genel,  Setahat-Gezi

Prensesler ve Kahramanlar

Araya çok konu ve olay girince bu yazıyı tamamlamak şimdiye kısmet oldu. Geçenlerde ilk kez bir gösteriye gittik Naz’la. “Disney on Ice Prensesler ve Kahramanlar“. Biz baba kız erken buluşup siyah arabaya atladığımız gibi Ora Arena‘nın yolunu tuttuk. Merkez  tam açılmamış dolayısı ile otoparkı aktif değil, arabalar hemen yandaki market otoparkına yönlendiriliyor ancak belli bir yürüme mesafesi var. Baba ,ki bu ben oluyorum, çevik bir hareket ile görevliye yerdeki kukaları kaldırtıp Vip, Türkçe’si “Çok Önemli Şahsiyet”  kızımın gözünde gayet öyleyim, kısmına arabayı park ettim. Arabada az vakit geçirip müzik dinledikten sonra salona girdik, ana kapıdan geçtik turnikelerden geçemiyoruz lakin davetiyeler iş yerinden çıkıp bize katılmak için yolda olan annemizde. Orada ön hazırlık soruları gelmeye başladı;


-Baba

-Efendim canım

-Kimi görücez burada

-Minnie,mickey,pamuk prenses,yedi cüceler…

-Ben mickey’e elleyip, sarılıp öpebilir miyim?

-Yok babacım uzakta olacak onlar, sadece izleyeceğiz.

Neyse kısa bir beklemeden sonra annemiz davetiyeler ile geldi ve salona girdik. Naz ortama bayıldı tabi, her tarafta oyuncaklar, aktivite alanları ve Disney kahramanları. Burada belirtmeden geçemeyeceğim olumsuz tek kısım fiyatlandırma. Çocuk gösterisi olunca malum her taraf onlara yönelik oyuncak ve aksesuarlarda. Tamam lisanslı ürünlere bir şey demiyorum ki onlarda çok uçuk ama patlamış mısırın 18 TL’den satılması olacak iş değil. Neyse işin güzel kısımlarına geri dönelim. Sahneye önce  Minnie ve Mickey çıktı bizimki ayağa fırladı alkışlayıp el sallıyor çılgınca ve ilk soru geldi.

-Ben onlara el sallıyorum onlar bana niye sallamıyorlar?”

-Babacım biz karanlıkta kalıyoruz göremiyorlar bizi ondan.

Çok profesyonelce hazırlanmış bir sahne ve her ne kadar buz üstünde 3 saniyeden fazla dengede kayamasam da orta okul çağlarımdan beri TRT ekranından izlediğim tüm büyük artistik patinaj turnuvalarından edindiğim tecrübe ile harika dansçılardan oluşan bir gösteri idi.

-Aaa baba bak Ariel

(Bir an deterjan ne alaka derken sonradan düşen jeton ile)

-Evet canımın içi harika:)

Pamuk prenses, ursula, alaaddin, jasmine…kim varsa çıktı sıra ile. Tüm gösteriyi neredeyse ayakta izleyen Naz sonlara doğru artık yorulmaya sıkılmaya başladı. Toparlanıp evin yolunu tuttuk.

Davetiyeler için Güven’e teşekkürler, devamını bekleriz:)

İlk toplu gösteri için gayet başarılı bir performanstı minik kızımdan, şimdi sırada Paris Sirki var bakalım.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.