Genel

Sahip çıkamadığım Like’lar için özür

İnternetle uğraşanlar bilir, İsviçre’li bilim adamlarının dahi çözemediği bir konu vardır bu www işinde. Her ne hikmetse arada bir bu sitelerin bulunduğu “server”ların başına kutup ayılarının çöl seyahatlerinde başlarına gelen şey gelir. Her şey uçar, 1-2 günlük uğraşla yeniden kurulur. Son 2 günümde bu şekilde geçti. Hatta yılbaşı gecesi saat 00:15 sularında “server”ımın bulunduğu firmanın teknik desteği ile yeni yılı beraber kutladık.

Neler oldu;

Tüm veriler yedekli olduğu için 2 günlük zaman kaybı dışında çok kayıp yaşamadık aslında. Tek üzüldüğümüz yazılara alınan sosyal beğeni ve paylaşım rakamlarının kaybı oldu. Siz o kadar “like” ladınız, paylaştınız, “tweet”leyip dürttünüz ama biz bunlara sahip çıkamadık. Bu sebeple hem sizden hem yazılara konu olarak bunları alan kızımdan özür diliyorum.

Her şerde bir hayır vardır derler ya, az orası burası ile oynayıp neler yapabilirim farklı fırsattan istifade dedim. Bir derecelendirme ekledim her yazının altında göreceksiniz. Okuduğunuz yazıya bir puan vererek sizden sonra aynı sayfaya gelecek olanlara fikir verebilirsiniz. Ayrıca verilen tüm bu puanlar ana sayfada sitenin 10 üzerinden puanını da oluşturuyor. Bunun dışında bir iki küçük dokunuş daha var onların detayları da sanırım bu hafta biter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.