Genel,  Konuk Yazarlar

Sizden Gelen

Geçenlerde yazdığım Dyson yazım ile alakalı çok samimi ve içten bir mail aldım. Gökçe hanımın yazısını sizinle paylaşmak istiyorum.

Dün bir yandan sıcaklarla boğuşurken bir yandan da tek tatil günümde evi bir derleyip toplayayım dedim. Kız çocuklarının büyüme çağında nedense mutlaka eline bir toz bezi veya elektrik süpürgesi tutuşturulur, öğrensin de ileride evini çekip çevirsin diye. Ben de bir anda genç kızlık dönemimi hatırladım. Her Cumartesi sabahı evden nasıl kaçıp arkadaşlarımla dışarıda buluşacağımı planlarken, annemin “evi süpürmeden hiçbir yere gidemezsin” buyruğuna sinir olup bir an evvel verilen görevi bitirip kendimi sokağa atardım.

Bana o zamanlar çok manasız gelen bizim evdeki bu görev dağılımı, yalnız yaşamaya başladığım dünyanın diğer ucundaki hayatımda inanılmaz derecede faydalı oldu açıkçası. Kendimden başka bir de dünya tatlısı Golden`ımı da düşünmem gerektiğini ve sorumluluklarımın yaşımla doğru orantılı artığı gerçeğini zorda olsa kabul etmeliydim.

Evi süpür süpür etraftaki tüy ve toz problemi bir türlü azalmayınca, anladım ki olay benim genç yaşlarda annemden aldığım temizlik eğitimimden dolayı değil, yarım yamalak çalışan elektrik süpürgesindenmiş. Klasik süpürgelerin hepsinin en büyük sorunu olan tozu dışarı atma özelliği maalesef benim “iyi markadır” diye aldığım süpürgede de olması şimdiler çokta şaşırtmıyor beni. O zamanlar daha doğru yolu bulamayanlardandım.

Araştırma ve birkaç tavsiye sonrası hayatıma soktuğum ve temizliği benim için bir kabustan çıkartıp, Cumartesi sabahları ritüaline dönüştüren Dyson`a teşekkür etmek istiyorum. Maaşımın hatırı sayılır bir oranını verip evime getirdiğimde içinden bir ses  “ne ayakkabılar kıyafetler alırdın bu paraya” dese de, bizim Dysonımla uyumlu çalışmamız yıllar boyu sürdü, sürüyor. Emiş gücü hiç eksilmeden, insan beyninin kabul etmekte zorlandığı olağanüstü siklon teknolojisi ile yıllardır dünyanın her yerindeki bayanlara yardım ediyor. Belli bir yerden sonra o kadar alışıyorsunuz ki, o Dünya`nın diğer köşesinden ülkenize dönme kararı verdiğinizde önce kopamıyorsunuz, sonra en yakın arkadaşınıza hediye ediyorsunuz. Ve anavatana ilk ayak bastığınızda aldığınız ilk şeyde O oluyor.

Şimdi bir de yeni modeli DC37 ile tamamen temizlik kavramını değiştirmişler. Topun üzerine yerleştirilmiş inanılmaz manevra kabiliyetine sahip yeni elektrik süpürgesini gördüğümde aklım yerinden çıktı. Bence herkes temizlik yapmayı daha da çok sevecek.”

Teşekkürler Gökçe Hanım

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.