Oradan Buradan Haber

Türkiye, Amerika’ya Öğrenci Gönderen Ülkeler Arasında 10.Sırada!

Türkiye’den Amerika’ya giden bu öğrencilerin  %30’u lisans, %51′ i yüksek lisans ve doktora programlarına, % 9’u ise İngilizce öğrenimi ve sertifika programlarında kayıtlı. %10 kadarı da öğrenim sonrası staj yapıyor.  Amerika’ya lise öğrenimi, kısa süreli dil eğitimi, yaz programı, yaz kampı,  Work & Travel programı, araştırma, konferans, seminer ve workshoplara katılım çerçevesinde giden öğrenciler de bu rakamın dışında. Aslında gerçek sayı 20.000’leri buluyor.

 

Bu bilgiler Türkiye’den sadece Amerika’ya eğitim için giden öğrenci sayısı. Buna İngiltere, Avustralya, Almanya, Avusturya, Kanada gibi diğer ülkeleri de eklediğimizde yurtdışı eğitime duyulan ilginin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor. Türk öğrencilerin yurtdışında eğitime gösterdikleri bu ilgi, öğrenciler için en önemli bilgi kaynaklarından olan yurtdışı eğitim fuarı sektörünü de büyütüyor.  Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları, yurtdışı eğitim sektöründe duyulan bu ihtiyacı gidermek amacıyla 11 yıldır yurtdışı eğitim fuarları düzenliyor.

 

Talep gören ülkelerin köklü üniversite ve dil okulları kayıt yetkilileri Türkiye’ye gelerek öğrenciler için çok önemli bir imkanı sunuluyor. Okullar ile yüz yüze bireysel görüşmeler yapabilen öğrenciler, sorularına yetkili kişilerden en doğru cevapları alabiliyor, kayıt yaptırabiliyor, başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

 

Bu yıl fuar 7 Ekim’de Kayseri, 9 Ekim’de İzmir, 11 Ekim’de Ankara ve 13-14 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirecek. Fuarda lisans, yüksek lisans, doktora, MBA, lise, dil, sertifika programları ve yaz okullarına kadar bütün yurtdışı eğitim alternatifleri bulunacak.

 

Bu büyük avantaja sahip olmak isteyenler Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada, İspanya, İtalya, Hollanda, Avustralya, Azerbaycan ve Çin okullarının yer alacağı bu fuarı kaçırmamalı.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.