Genel

Ufacık haline bakmadan…

“Ufacık haline bakmadan azimle o dik yokuşu tırmanarak fırına ulaşmak üzereydi. Pidenin kokusu daha sokağın başından duyuluyordu. Elinde sıkı sıkı tuttuğu buruşmuş parayı düzeltirken fırının önündeki pide kuyruğuna girmişti bile. Çok heyecanlıydı, parayı verip pideleri alırken bir yandan da koşarak eve giderse pidelerin hala sıcak olabileceğini düşünüyordu. Eve vardığında herkes toplanmış, içeriyi sımsıcak bir hava sarmıştı. Küçük kız odaya baktığında tüm sevdiklerini bir arada gördü, ninesi, amcaları, dayıları, teyzeleri… Onun için Ramazan buydu işte… Değerli bir sofranın etrafında tüm sevdikleri ile bir arada huzur içinde beklemek ve sonra duaların edilip ilk lokmaların yenmesi. Sonra o gece hiç bitmese hep böyle bir arada kalsalar diye hayal ederdi. Bugün düşündüğünde ise o günlere geri dönmeyi ne çok istiyordu. Herkesi bir arada görmek, ninesinin kucağına oturmak, annesinin yaptığı güllacı tabak tabak yemek, amcasının karagöz oyununu izlemek.”

Artık Ramazanlar hep “nerede o eski Ramazanlar” diye anılır oldu. Herkesin aklında ufak da olsa bir Ramazan hatırası vardır herhalde. Bu Ramazanda biz de sizlere tariflerimiz ile yardımcı olmak, eski güzel hatıraları canlandırmak istedik. Ramazanın gülü güllaç, su böreği, patlıcan dolması… iftar sofralarınızın lezzeti olsun, sizin de çocuklarınız bu sofraları hiç unutmasın.

Herkese hayırlı Ramazanlar.

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

One Comment

  • güz

    Her ramazan en çok çocuklar için güzeldir. Bu nedenledir “nerde o eski ramazanlar” deyişimiz. Hep çocukluğumuzu aradığımızdandır bir türlü yenisi ile tatmin olamayışımız. Hep çocuk kalalım, çocuklarımıza da güzel ramzanlar yaşatalım inşallah. Hayırlı ramazanlar.
    minikasya.blogspot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.