Beslenme,  Genel,  Yemek Tarifleri

Bebek Yemek Tarifleri (2) Tavuklu Havuç


amma kafadan atma yemek tarifleri yaaa:) Bebek yemekleri, bakıyorum etrafta bir yemek tarifi isimleri var bebekler için…aman aman sanki Le Şener restoran hatta restaurant:)

Taze ve mevsiminde olan sebzeleri alıyoruz, buna mutlaka bir et ekliyoruz (beyaz yada kırmızı) birde pirinç, mercimek yada irmik, ha birde bence mutlaka bir kuru soğan. Belki patates. Fizik problemi değil bu yada lezzet yarışması. Zaten içinde tuz yok salça yok yemek mi allahaşkına o yediği:) demeyelim. Sizin ağzınıza gelen lezzet değil onun vücuduna giren vitamin protein vs önemli olan.

Bebek Yemek Tarifleri:Tavuklu Havuç

1 adet havuç
Yarım derisi alınmış tavuk göğsü (köy tavuğu olması tavsiye tabi)
1 adet ufak kuru soğan
1 çay bardağı su
1 çay kaşığı zeytinyağı

Havucumuzu temizliyoruz ve tavuk göüsü ile beraber doğrayıp düdüklümüzün buhar sepetine alıyoruz. Suyu ekliyoruz ve düdüklümüz öttükten sonra 10 dakika pişiriyoruz. Rondodan geçirip zeytinyağımızı ekliyoruz.

Afiyet olsun bebiş


Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.