Babaca

Yemekten sonra yapılan hatalar nelerdir?

Yemekten hemen sonra içilen bir sigaranın 10 taneye eşdeğer zarar verdiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda.
• Yemekten sonra yediğiniz meyve midenizin havayla dolmasına neden oluyor. Yemek ile meyve arasında minimum 1 saat geçirmeye dikkat edin.

• Çayın içinde proteinlerin sindirimini bloke eden asit yapı taşları bulunur. Yediğiniz yemeğin besin değerlerinin boşa gitmemesi için çay keyfini yemekten en az 45 dk sonraya bırakın.

• Yemek sonrası yürüyüş sağlık için yararlıdır düşüncesi kesinlikle doğru değil. Yürüyüş, bazı besin yapı taşlarının özümsenmesini aksatır. Yediğimiz yemekle sadece karnımız doymuş olur. Vücudumuz ihtiyaçlarını karşılayamaz.

• Duş almak kan akışını el ve ayaklara doğru yönlendirir. Midede ihtiyaç olan kan dağıldığı için sindirim sisteminin işleyişi güçsüzleşir.

• Yemek yiyip uyumak yapılabilecek en büyük hatadır. Yenilen yiyecekler tam anlamıyla sindirilemez, bağırsakların iltihap kapmasına ve ciddi mide hastalıklarına sebep olur. Besinler sindirilemediği için yağ olarak depolanır ve kilo artışına yol açar.

kaynak:cosmoturk

Son ayları sorunlu geçen hamileliğimiz, hamileliğin son 1,5 ayını hastanede geçirmemiz ve 34 haftalık 2240 gr olarak kucağımıza aldığımız küçük mucizemiz Nazlı’mız. Bu süreçte çok okudum bir çok konu araştırdım, baktım ki etrafta herşey annelere, babalara o kadar az şey varki. Ve biradambirbebek.com ‘u açmaya karar verdim. Bu bir blog, internet camiasındaki ilk ve tek bir baba tarafından açılmış blog değil ancak bir günlükten ziyade çok fazla doğru bilgi de içermesine çalıştığım bir blog. İstiyorum ki bu babalar için bir rehber olsun. Hislerimizi ve bilgilerimizi paylaşalım. Her şey anneler için etrafta, burası sadece babalar için. Dedik ya burası baba blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.